خبری،آموزشی،اجتماعی
استخدام 5 هزار مربی بهداشت تا مهر 91
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت
روانسر خبر : معاون سلامت معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از صدور مجوز استخدام 5 هزار مربی بهداشت برای مدارس تا مهر امسال در قالب طرح ساماندهی نیروی انسانی خبر داد.

 به گزارش فارس ، محمد چینیان معاون سلامت معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته سلامت مدارس که در مدرسه دخترانه شهید رامشه در منطقه 2 تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس از فعالیت 11 هزار مربی بهداشت در مدارس خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر این، مجوز استخدام 5 هزار مربی بهداشت دیگر را در قالب طرح ساماندهی نیروی انسانی دریافت خواهیم کرد که براین اساس این افراد تا مهر امسال به صورت استخدامی تبدیل وضعیت می‌شوند.

وی افزود: با این افزایش نیرو تلاش می‌کنیم تا با نُرم «یک هفتصد و پنجاهم» به نسبت مناسبی در تعداد مربیان بهداشت مدارس، دست یابیم.

چینیان همچنین از آمادگی این وزارتخانه برای معرفی معلمان به وزارت بهداشت جهت آموزش به عنوان مربی بهداشت خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر 12 هزار و 500 مدرسه تحت پوشش طرح مدارس مروج سلامت در کشور وجود دارد که امسال این آمار 10 درصد افزایش خواهد یافت؛ همچنین تلاش می‌کنیم که تا پایان برنامه پنجم توسعه تمام مدارس تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

معاون سلامت معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌های امسال این وزارتخانه برای ارتقاء آگاهی دانش‌آموزان و اولیاء در حوزه سلامت گفت: در طرح مدارس مروج سلامت، حدود 8 شاخص مدنظر قرار دارد که از جمله آنها آموزش افراد و ارتقاء بهداشت محیط خواهد بود.

به گزارش «توانا»، این مراسم که قرار بود با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شود، بدون حضور این افراد و با سخنرانی مشاور وزیر بهداشت برگزار شد؛ اهداء لوح مدرسه مروج سلامت به مدیریت مدرسه شهید رامشه و اجرای سرود سلامت و سخنرانی در زیر بارش باران از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

کدمطلب: ۱۶۲۷